Blog Yazmak E-Ticaret Siteniz İçin Neden Önemli

Blog-Yazmak-Eticaret

Blog-Yazmak-Eticaret

Blog Yazmak E-Ticaret Siteniz İçin Neden Önemli

Blog yazmak internetin ve web sitelerinin gelişim göstermesi ve popüler hale gelmesi ile birlikte meslek haline gelen bir eylemdir. Web sitelerinin Google’daki görünürlüğünü artıran blog kısımlarının e-ticaret sitelerine de sağladığı çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Söz konusu avantajları detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

Web Sitenizin Görünürlüğünü Artırır

Blog yazmak e-ticaret sitelerine, web sitenizin ürünlerinizle en alakalı arama terimlerini sıralamasına yardımcı olmak ve en fazla geliri sağlamak gibi birçok SEO avantajı sunar. Bu kapsam da blog hedeflemeniz gereken en fırsatçı ifadeleri belirlemenize yardımcı olacak çeşitli araçlar kullanarak anahtar kelime araştırması gerçekleştirir.

Ürün sayfalarının “bu kış hangi ceketi almalıyım?” Gibi başlık metinlerini içermesi genellikle uygun olmadığından bir blog size, müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz için önemli soruları da yanıtlama fırsatı verir. Anahtar kelime dostu bir başlığın yanı sıra alakalı ve faydalı bilgiler içeren bir blog yazısı oluşturmak, sorularını doğrudan Google’ın arama motoruna yazabilecek kullanıcıları yakalayacak daha yüksek sıralamaların büyük bir avantajını sağlar.

Gerektiği Kadar İçerik Üretmenizi Sağlar

Google, düzenli olarak güncellenen içerikleri sever. Bu doğrultuda sitenizin görünürlüğünü belirlerken genellikle bir web sitesinin gönderilerinin ve sayfalarının hacmini bir sıralama sinyali olarak dikkate alır. Ürün veya kategori sayfalarında bulunmayan blog yazma konusunda sınırsız özgürlüğünüz olmasına rağmen, sıralamanızı manipüle etmek için okuyucularınıza veya arama motoruna aşırı mesaj göndermemek önemlidir. Her hafta bir veya iki iyi yazılmış, alakalı, ilgi çekici ve iyi optimize edilmiş gönderi başarı elde etmenizi sağlar.

Müşterilerinizin İlgisini Çekmenizi Sağlar

Kullanıcılarınızın ilgisini çeken düzenli içerik oluşturarak onları yorumlardaki gönderilere katılmaya teşvik ederek veya sosyal medyada paylaşarak, hızlı bir şekilde kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Her zaman blogla ilgili yorumlara, e-postalara veya tweetlere yanıt vermek, sohbetin devam etmesini sağlayarak okuyucuları daha harika içerikler için sık sık geri gelmeye teşvik eder.

İç ve Dış Bağlantı kurma konusunda Yardımcı Olur

Bloglar sitenizden iç ve dış bağlantılar oluşturmanın bir yolunu sağlayarak SEO’nuzu daha da artırma fırsatı sunar. Tipik olarak en çok ihmal edilen SEO tekniklerinden biri olan doğal bağlantı kurma, görünürlüğü artırmak için hala en etkili yöntemlerden biridir. Daha üst sıralarda yer alan rakip olmayan web sitelerine bağlantıları artırmak ve kendi sitenizdeki ürünlere tekrar bağlanmak için zaman harcamak, sayfanızı ve site yetkinizi artıracaktır. Böylece Google’daki sıralamanızı yükseltecek ve aynı zamanda ürünlerinizi sitede tanıtacaktır.

 Uygun Maliyeti

Pazarlama bütçeniz çok büyük olsa bile bloglar ile başarı elde edebilirsiniz. Bloglar, işletmelere sosyal ortamda paylaşılabilecek ilgi çekici içerik üretmenin etkili bir yolunu sağlar. Çok az bir parayla sitenize sürekli bir trafik akışını teşvik eder. Dahası bloglar ile her zaman sürekli yeni bir içerik oluşturmanıza gerek yoktur. Google’a çekici geldiği gibi genellikle eski içeriği düzenlemek, iyileştirmek ve güncellemekle işin içinden çıkabilirsiniz. Ayrıca, içerik bir sezondan daha uzun süre alakalı kalabilir, böylece yayınlamayı tıkladıktan sonra parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan siteye yeni ziyaretçiler getirir.

Ürünlerinizi Tanıtmanın Kolay Bir Yolunu Sağlar

SEO için dahili bağlantılar eklemenin yanı sıra, bir blog, bir e-ticaret işletmesinin yeni, öne çıkan ve en çok satan ürünleri veya hatta satışlardaki düşüş nedeniyle artış gerektiren ürünleri tanıtmasına olanak tanır. En iyi içerik pazarlamacıları, ürünleri şık bir şekilde bilgilendirici ve faydalı makalelere yerleştirecek ve böylece tüketicileri bir itme ihtiyacı olan ürünlere yönlendirecektir.

Haberlere Veya Sektör Değişikliklerine Hızlı Tepki Verebilirsiniz

Sitenizde ister boru ister priz veya kağıt sunuyor olun, bir blog, sosyal medya kanallarınız için daha fazla derinlik ve bilgi ile sektörünüzdeki değişikliklere tepki vermenize ve yorum yapmanıza olanak tanır. Örneğin, Apple’ın yeni bir iPhone’u duyurması, iPhone aksesuarlarında uzmanlaşmış bir teknoloji mağazasının bloglarında tepki vermesi için mükemmel bir fırsat olacaktır. Yalnızca bir sonraki büyük trend hakkında yorum yapmakla kalmamalı, aynı zamanda derinlemesine araştırmalı ve yaptığınız işte uzman olarak öne çıkmanızı sağlayacak benzersiz içerikler tasarlamalısınız. Bu, tüketicide bir güven yaratacak ve markanızın itibarını artırabilirsiniz.

Web Sitenize Gelen Trafiği Arttırır

Düzenli blog yazımı ile e-ticaret sitenizin alacağı artan trafiktir. Sitenizde düzenli, alakalı içerik yayınlarken, müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize sitenizi sosyal medyadan veya bir Google aramasından ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

Sıfırdan E-Ticaret Eğitim Seti

Sıfırdan E-Ticaret Eğitimi ile sizde blog yazma gibi E-Ticaret sitenizi geliştirecek ve büyütecek taktiklere sahip olabilirsiniz.  Eğitim seti içerisinde onlarca kıymetli bilgi sizleri bu alanda geliştiriyor olacaktır. E-Ticarete başlamak isteyenlerin ve dropshipping yapmak isteyenlerin başlamadan mutlaka okuması gereken nadide kaynaklardan biridir.

Buradan Sıfırdan E-Ticaret Eğitim Setine ulaşabilirsiniz.

 

Comment
Name
Email